3ο Ημιμαραθώνιος «Δίον»

Πολυμελής ήταν η εκπροσώπηση του Συλλόγου Δρομέων Τρικάλων την Κυριακή στον 3ο Ημιμαραθώνιο «Δίον».Συνολικά 20 δρομείς του Συλλόγου μας βρέθηκαν στην εκκίνηση του αγώνα.Ο καιρός ήταν σύμμαχος των δρομέων μιας και ο αγώνας διεξήχθη κάτω από εξαιρετικές καιρικές συνθήκες .Αφετηρία και τερματισμός του αγώνα ήταν το Κέντρο Μεσογειακών Ψηφιδωτών στο Δίον και η διαδρομή διεξήχθη κάτω απ’ την σκιά του Ολύμπου.Ο αγώνας είναι από αυτούς που προτιμούν οι δρομείς του Συλλόγου μας,μιας και η διαδρομή είναι πολύ ευχάριστη αν και σύμφωνα με τους δρομείς που έτρεξαν έκρυβε κάποιες δυσκολίες.Επίσης,να μην ξεχνάμε και τις άριστες σχέσεις που έχει ο σύλλογος μας με τον ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ ΖΕΥΣ(φιλικά σωματεία)που ήταν ο διοργανωτής του αγώνα.

Όσον αφορά τα αποτελέσματα στους άντρες,νικητής αναδείχθηκε ο Μιχάλης Παρμάκης (1.10.28) του Τρίτων Ευβοίας δείχνοντας ότι είναι σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει της προσπάθειας του να πάρει το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς αγώνες του Λονδίνου.Τον ακολούθησαν ο Αντώνης Παπαδημητρίου του Άρη Θεσσαλονίκης (1.13.07) και ο Τσιανάκας Απόστολος του Φιλ. Βέροιας(1:14:04).

Μεγάλες επιτυχίες του Συλλόγου μας ήρθαν στις γυναίκες.Η Βίβιαν Γρατσάνη,κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση, τερμάτισε 1η γυναίκα με χρόνο 1:29:52.Με τέτοιες εμφανίσεις η Βίβιαν θα βρίσκεται ανάμεσα στις καλύτερες Ελληνίδες αθλήτριες εν όψη των αγώνων που ακολουθούν την άνοιξη.Εντυπωσιακή ήταν και η Ελένη Ντόβα που τερμάτισε 3η γυναίκα με επίδοση 1:34:09.Οι αθλήτριές μας μοιάζουν να είναι σε εξαιρετική κατάσταση και ελπίζουμε σε κάτι πολύ καλό από αυτές και στον δικό μας αγώνα,στον 5ο Ημιμαραθώνιο Θανάσης Σταμόπουλος ,που θα γίνει στις 18 Μαρτίου.Πολλά εύσημα και στο Γιώργο Θεμελή που τερμάτισε 2ος στην κατηγορία άνω των 70 με χρόνο 2:01:24.Οι συνολικά 20 δρομείς και ο ένας περιπατητής του Συλλόγου μας που έλαβαν μέρος στον 3ο Ημιμαραθώνιο Δίον είναι οι παρακάτω: