ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ «14ου ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΡΙΖΟΜΥΛΟΥ-ΚΕΡΑΣΙΑΣ»

Με απόλυτη επιτυχία και με τη συμμετοχή 136 δρομέων  (ρεκόρ συμμετοχών) πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή, ο «14ος Ημιμαραθώνιος Δρόμος Ριζομύλου-Κερασιάς» που γίνεται περιμετρικά της επανασυσταθείσας λίμνης Κάρλας. Συνδιοργανωτές του αγώνα ήταν η Περιφερειακή ενότητα Μαγνησίας, ο δήμος Ρήγα Φεραίου και ο Σ.Δ.Υ. Βόλου.

Ο καιρός ήταν ηλιόλουστος και η θερμοκρασία γύρω στους 20 βαθμούς Κελσίου, δυσκολεύοντας τις προσπάθειες κάποιων δρομέων. Νικητής του αγώνα αναδείχθηκε ο Κοσμάς Κωνσταντινίδης  με χρόνο 1.23.20.Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι μόλις πριν από μία εβδομάδα  ο Κοσμάς ολοκλήρωσε τον 7ο Μαραθώνιο  Μέγας Αλέξανδρος σε χρόνο κάτω από 3 ώρες .Τον ακολούθησε ο Αντώνης Kουκουτέγος από τη Βέροια με χρόνο 1.25.12 και τρίτος τερμάτισε ο Νατσιάς Ηλίας  με χρόνο 1.27.25. Στις γυναίκες νικήτρια αναδείχτηκε η Κατερίνα Γκερλή  με χρόνο 1.50.31,ενώ στη 2η θέση με μόλις 9 δευτερόλεπτα διαφορά τερμάτισε η αθλήτρια του Συλλόγου μας η Κατερίνα Αλεξίου. Η Γκερλή πήρε από την αρχή το προβάδισμα, και παρόλο που η Κατερίνα μείωσε τη διαφορά,τελικά κατάφερε να διατηρήσει την 1η θέση.3η τερμάτισε η Ευαγγελία Παπαχρήστου.

Πατήστε εδώ για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των δρομέων

Μετά το τέλος του αγώνα στην πλατεία της Κερασιάς έγιναν οι απονομές και ακολούθησε πλούσιο γεύμα σε διπλανή τοπική ταβέρνα.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΕΙΣ. Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι χρόνοι των μελών του συλλόγου μας είχαν ως εξής: