Στην Έδεσσα , στον 3ο Δρόμο του Κερασιού οι δρομείς του Συλλόγου μας

Οι 5 δρομείς του Συλλόγου μας που έτρεξαν στον 3ο Δρόμο Κερασιού στην Έδεσσα:Διακρίνονται από αριστερά προς τα δεξιά:

Φαγκρίδας Κωνσταντίνος , Τάσιος Χρήστος , Σόφκος Χρήστος , Φαγκρίδας Αθανάσιος , Ρουσιαμάνης Κώνσταντίνος

Περίπου 150 αθλητές συμμετείχαν στον 3ο δρόμο του Κερασιού που πραγματοποιήθηκε στην Έδεσσα  και  στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία τόσο οργανωτική ,  όσο και αγωνιστική.Ο αγώνας διεξήχθη μέσα σε μια πολύ ωραία διαδρομή.Η εκκίνηση δόθηκε  στην πλατεία του Δ.Δ. Βρυττών  και ο τερματισμός  έγινε στο κέντρο της Έδεσσας . Η διαδρομή στην ουσία ξεκινούσε από τις πηγές του Εδεσσαίου ποταμού, και τον ακολουθούσε  μέχρι τους καταρράκτες της Έδεσσας, περνώντας από την λίμνη του Άγρα και την τεχνική λίμνη του Εδεσσαίου έξω από την Έδεσσα. Σε όλη την διαδρομή ήταν έντονη η παρουσία του νερού και των ανθισμένων κερασιών από όπου πήρε και το όνομα ο αγώνας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι 1ος τερμάτισε ο Γάζος Δημήτριος του Ο.Μ.Γ (ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ) σε χρόνο 1:19:28.Στην 2η θέση τερμάτισε ο Θεσσαλονικιός Κωνσταντινίδης Κοσμάς σε χρόνο 1:24:34 και 3ος  άλλος ένας αθλητής του Ο.Μ.Γ. ,ο Κουκουτέγος Αντώνης σε 1:26:04.

Στις γυναίκες 1η τερμάτισε η τοπική αθλήτρια Μπουκουβάλα Νίκη της Εδεσσαϊκής ΓΕ με μια πολύ καλή επίδοση(1:30:33).Δεύτερη  τερμάτισε πολύ αργότερα η Σεβαστιάδου Καλλιόπη του Ο.Μ.Γ. σε χρόνο 2:02:02 και 3η η Χόκια Λινίτη από την Αλεξάνδρεια σε χρόνο 2:03:12.

Από τον Σύλλογο μας έτρεξαν 5 δρομείς.Οι 4 ταξίδεψαν από τα Τρίκαλα ενώ ο Χρήστος Σόφκος που εκπροσωπεί τον Σύλλογό μας σε πολλούς αγώνες της Βόρειας Ελλάδας ήρθε από την Νάουσα.Δείτε εδώ τα αποτελέσματα των δρομέων του Συλλόγου μας: