Αποτελέσματα και φωτογραφίες των δρομέων μας από τον 7ο Γύρο Λίμνης Ιωαννίνων – Πρωτιά για Γρατσάνη στα 10 χιλιόμετρα

7th lake run ioannina - GratsaniH Βίβιαν Γρατσάνη του Συλλόγος μας στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου στο αγώνισμα των 10 χιλιομέτρων

Την προηγούμενη Κυριακή στα Γιάννενα περισσότεροι από 1000 δρομείς συμμετείχαν στον 7ο Γύρο Λίμνης Ιωαννίνων  .Τον πολύ επιτυχημένο αγώνα συνδιοργάνωσαν ο Αθλητικός Όμιλος «ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ» σε συνεργασία με την ALL ABOUT RUNNING και με την υποστήριξη της Περιφέρειας Ηπείρου, του Δήμου Ιωαννίνων και τοπικών φορέων της πόλης . Ο αγώνας που διεξήχθη κάτω από πολύ καλές καιρικές συνθήκες βοήθησε τους δρομείς μας να κάνουν πολύ καλές επιδόσεις,δείχνοντας ότι είναι έτοιμοι για τον Κλασικό Μαραθώνιο της Αθήνας ή τον μαραθώνιο της Βουδαπέστης που θα τρέξουν σε περίπου ένα μήνα.

Στα αποτελέσματα , η μεγάλη επιτυχία για τον Σύλλογό μας ήρθε στο αγώνισμα των 10 χιλιομέτρων που διεξήχθη για 1η φορά. Η Βίβιαν Γρατσάνη έκανε εξαιρετική εμφάνιση τερματίζοντας 1η γυναίκα με επίδοση 40:58.Συγχαρητήρια στην Βίβιαν για την μεγάλη της επιτυχία!

Στα 30 χιλιόμετρα 1ος τερμάτισε για 2η συνεχόμενη χρονιά ο  ΚΡΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Α.Σ. ΑΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ με 1:49:33. Στην 2η θέση  ακολούθησε ο Καλαματιανός ΧΑΜΟΔΡΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ με επίδοση 1:50:17 και την 3άδα έκλεισε ο ΤΣΩΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του τοπικού ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ με χρόνο τερματισμού 1:50:48 .

Στις γυναίκες 1η τερμάτισε η αθλήτρια του ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ και πολύπειρη ΝΤΕΝΙΖ ΔΗΜΑΚΗ με επίδοση 1:50:48 .Την ακολούθησε η ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  με επίδοση 2:04:06 του  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ και 3η τερμάτισε η ΧΑΡΑ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗ 2:07:05 0:04:14 του ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ- RunningNews.gr.

Στα αποτελέσματα των δρομέων μας την καλύτερη επίδοση πέτυχαν 2 δρομείς μας που τερμάτισαν μαζί . Ο Ηλίας Γιακίμης και ο πρόεδρος του Συλλόγου μας Νίκος Οικονομίδης τερμάτισαν στον ίδιο χρόνο με επίδοση 2:09:58 .Από τις γυναίκες την καλύτερη επίδοση πέτυχε η Ελένη Ντόβα που τερμάτισε μάλιστα και στην 2η θέση στην κατηγορία της με επίδοση 2:24:46.Για μια ακόμη φορά πρωτιά στον Σύλλογο μας και στην κατηγορία άνω των 70. Ο Γιώργος Θέμελης τερμάτισε 1ος με επίδοση 3:20:30.