Σε Lamia Night Run και Ημιμαραθώνιο Ριζομύλου-Κερασιάς δρομείς μας το Σαββατοκύριακο

lamia_night_run_54

Ο Κώστας Σακελλαρίου (415) τερματίζει με τον γιο του Γιάννη (416) στο 2ο Lamia Night Run

Σε δύο αγώνες συμμετείχαν δρομείς μας το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε  . Συγκεκριμένα, το Σάββατο  βρέθηκαν στην Λαμία και το πρωί της Κυριακής στην περιοχή του Ριζομύλου Μαγνησίας.

 2ο Lamia Night Run Festival

Το Σάββατο 12 Απριλίου διεξήχθη για δεύτερη συνεχή χρονιά ένας από τους καλύτερους αγώνες 10 χιλιομέτρων  στην χώρα μας. Πρόκειται για το 2ο Lamia Night Run Festival με την συμμετοχή περισσοτέρων των 500 δρομέων.Ο αγώνας των «10.000 μ» ανήκει στην κατηγορία city run με κυκλική πορεία στους ασφάλτινους δρόμους της πόλης. Του επιτυχημένου αγώνα προηγήθηκαν πλήθος εκδηλώσεων από τους διοργανωτές ενώ τον αγώνα παρακολούθησε πολύ μεγάλος αριθμός θεατών.

Στα αποτελέσματα πρώτος τερμάτισε ο Γιώργος Μίνος με 35:00 ενώ πρώτη γυναίκα με μεγάλη διαφορά από τις υπόλοιπες τερμάτισε η ταλαντούχα Μαρία Μαλάι της SALOMON HELLAS.Δείτε τις 3 πρώτες θέσεις σε άντρες και γυναίκες:

ΑΝΔΡΕΣ

1. GIORGOS MINOS              0:35:00

2. GIORGOS DIALEKTOS     0:36:01       Salomon Hellas , Pulse 100, Zpvit

3. GEORGIOS BALABANIS   0:37:17     A.O. BOYLIAGMENIS

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 

1. MARIA MALAI                     0:41:28          SALOMON HELLAS

2. XARA TSIKNA                    0:45:20

3. POPI GANTZOYDI            0:46:52         GAS ILISOS

Ο Σύλλογός μας συμμετείχε στον αγώνα με 6 δρομείς.Την καλύτερη επίδοση πέτυχε ο Δημήτρης Μουχάκης. Τερμάτισε την δύσκολη διαδρομή σε χρόνο 42:34 τερματίζοντας στην εντυπωσιακή 12η θέση γενικής.Δείτε τα αποτελέσματα των δρομέων μας στο 2ο Lamia Night Run Festival :

Rank Bid No Name Time Pace
12 593 DIMITRIOS MOYXAKIS 0:42:34 4:16 min/km
40 629 NIKOLAOS PAPANTONIS 0:46:52 4:42 min/km
64 686 IOANNIS PATSIATZIS 0:49:34 4:58 min/km
85 613 THOMAS SXORETSANITIS 0:51:39 5:10 min/km
148 415 KOSTAS SAKELLARIOY 0:55:39 5:34 min/km
263 628 SOTIRIOS TSIARAS 1:01:54 6:12 min/km

lamia_night_run_18

 

lamia_night_run_15

16ος ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΡΙΖΟΜΥΛΟΥ-ΚΕΡΑΣΙΑΣ

Την Κυριακή το πρωί διεξήχθη  στην περιοχή της λίμνης Κάρλας Μαγνησίας ο 16ος Ημιμαραθώνιος Ριζομύλου – Κερασιάς. Τον αγώνα διοργάνωσαν ο Δήμος Ρήγα Φεραίου , η Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας με τον Σύλλογο Δρομέων Υγείας Βόλου , τον Πολιτιστικό Σύλλογο και την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης. Στον αγώνα συμμετείχαν 125 δρομείς.

Νικητής αναδείχθηκε ο μόλις 21 χρόνος  Τσικούρας Νίκος με 1.19.00 του ΓΣ Γλυφάδας ,ενώ πρώτη γυναίκα τερμάτισε η Κισσονέργη Χριστίνα με  1.41.10 αθλήτρια του τοπικού ΣΔΥ Βόλου.

Στον αγώνα έτρεξαν και 3 δρομείς μας. Την καλύτερη επίδοση πέτυχε ο Λιακόπουλος Σπύρος  με επίδοση 1.45.02.Τον ακολούθησαν ο Ηλίας Πινακούλιας με 1.55.48 και ο Γιάννης Ξηρός με επίδοση 2.14.09.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΜΑΣ!

Δείτε όλα τα αποτελέσματα του 16ου Ημιμαραθωνιίου Ριζομύλου-Κερασιάς :

1 160 Τσικούρας Νίκος 1.19.00 1991 ΓΣ Γλυφάδας Α 23 20-29
2 114 Κοντογιάννης Θανάσης 1.23.04 1972 ΣΔΥ Βόλου Α 42 40-49
3 109 Καραγιάννης Ευθύμιος 1.23.50 1977 Κοζάνη Α 37 30-39
4 120 Κωνσταντινίδης Κοσμάς 1.24.21 1969 Θεσσαλονίκη Α 45 40-49
5 32 Γκουτζουρέλας Νικόλαος 1.25.35 1988 ΣΜΝ Λάρισας Α 26 20-29
6 163 Τσούγκας Λεωνίδας 1.28.04 1986 Αθήνα Α 28 20-29
7 110 Καραμέτος Γεώργιος 1.30.25 1967 Καρδίτσα Α 47 40-49
8 4 Καραζήσης Χρήστος 1.30.25 1990 ΣΜΝ Λάρισας Α 24 20-29
9 90 Βλάχος Ιωάννης 1.31.17 1975 Athleta Running Team A 39 30-39
10 149 Σιαφης Νικόλαος 1.31.17 1971 Αγιά Α 43 40-49
11 95 Γουργιώτης Κωνσταντίνος 1.32.27 1966 Σύλλογος Φίλοι Δάσος Κουρί Α 48 40-49
12 165 Φραγγογιάννης Νίκος 1.32.34 1982 ΣΔΥ Βόλου Α 32 30-39
13 152 Τάσσιος Μάριος 1.35.02 1982 Athleta Running Team Α 32 30-39
14 65 Μπλάτσας Κωνσταντίνος 1.33.00 1989 ΣΔΥ Βόλου Α 25 20-29
15 1 Γούλας Νικόλαος 1.34.47 1954 ΣΜΝ Λάρισας Α 60 60-69
16 18 Γιαννούσος Κωνσταντίνος 1.35.23 1958 ΣΜΝ Λάρισας Α 56 50-59
17 22 Πιλίτσης Θάνος 1.35.28 1972 ΣΜΝ Λάρισας Α 42 40-49
18 23 Παπαθανασίου Λευτέρης 1.36.09 1977 ΣΜΝ Λάρισας Α 37 30-39
19 30 Νάτσης Νικόλαος 1.36.33 1979 ΣΜΝ Λάρισας Α 35 30-39
20 24 Χατζημίχος Γεώργιος 1.36.40 1964 ΣΜΝ Λάρισας Α 50 50-59
21 111 Καρέτσος Γιώργος 1.36.44 1968 ΣΔ Καρδίτσας Α 46 40-49
22 146 Πράππας Παναγιώτης 1.37.25 1990 Βόλος Α 24 20-29
23 17 Πατίθρας Γεώργιος 1.37.43 1967 ΣΜΝ Λάρισας Α 47 40-49
24 134 Μπράτσος Κωνσταντίνος 1.37.43 1974 Βόλος Α 40 40-49
25 85 Αϊβαλιώτης Παναγιώτης 1.39.23 1967 Θεσσαλονίκη Α 47 40-49
26 50 Μαγαλιούλης Αγαμέμνων 1.40.08 1970 ΣΜΝ Λάρισας Α 44 40-49
27 3 Φράγγος Χρήστος 1.41.08 1967 ΣΜΝ Λάρισας Α 47 40-49
28 169 Κισσονέργη Χριστίνα 1.41.10 1968 ΣΔΥ Βόλου Γ 46 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
29 6 Δεδούσης Νικόλαος 1.42.17 1972 ΣΜΝ Λάρισας Α 42 40-49
30 29 Κουκοχρίκης Κωνσταντίνος 1.42.21 1984 ΣΜΝ Λάρισας Α 30 30-39
31 167 Γάκης Δημήτριος 1.42.38 1974 ΣΔΥ Βόλου Α 40 40-49
32 12 Λάμαρης Ιωάννης 1.43.00 1955 ΣΜΝ Λάρισας Α 59 50-59
33 40 Δημόπουλος Αθανάσιος 1.43.01 1973 ΣΜΝ Λάρισας Α 41 40-49
34 27 Αργυρούλης Ιωάννης 1.43.05 1988 ΣΜΝ Λάρισας Α 26 20-29
35 13 Ρίζος Γεώργιος 1.43.18 1971 ΣΜΝ Λάρισας Α 43 40-49
36 144 Παπαχρήστος Δημήτριος 1.43.40 1971 Βόλος Α 43 40-49
37 14 Γκέτσιος Κωνσταντίνος 1.43.45 1969 ΣΜΝ Λάρισας Α 45 40-49
38 57 Μπόραβος Ιωάννης 1.44.24 1975 ΣΔΥ Βόλου Α 39 30-39
39 104 Θανασιάς Χρήστος 1.44.34 1976 Λάρισα Α 38 30-39
40 33 Γουνάρας Δημήτριος 1.44.53 1965 ΣΜΝ Λάρισας Α 49 40-49
41 72 Λιακόπουλος Σπύρος 1.45.02 1967 ΣΔ Τρικάλων Α 47 40-49
42 59 Συρίβελης Δημήτρης 1.45.10 1979 ΣΔΥ Βόλου Α 35 30-39
43 26 Αργυρούλης Βασίλειος 1.45.16 1959 ΣΜΝ Λάρισας Α 55 50-59
44 105 Καλαπανίδας Ευθύμιος 1.45.17 1970 Λάρισα Α 44 40-49
45 139 Παληγιάννης Αθανάσιος 1.45.20 1992 Καλαμπάκα Α 22 20-29
46 76 Φλώρος Αναστάσιος 1.45.28 1983 ΣΔ Καρδίτσας Α 31 30-39
47 80 Μπαρτζιώκας Δημήτριος 1.45.33 1967 ΣΔ Καρδίτσας Α 47 40-49
48 51 Ακρίβος Χάρης 1.45.51 1970 ΣΔΥ Βόλου Α 44 40-49
49 35 Ντούμος Ευάγγελος 1.46.26 1970 ΣΜΝ Λάρισας Α 44 40-49
50 101 Ζαμπέτογλου Γιώργος 1.47.16 1980 Βόλος Α 34 30-39
51 55 Κουκλουμπάκος Ισίδωρος 1.47.45 1972 ΣΔΥ Βόλου Α 42 40-49
52 16 Τσολάκης Αναστάσιος 1.48.13 1968 ΣΜΝ Λάρισας Α 46 40-49
53 56 Μορφογιάννη Σταυρούλα 1.48.30 1977 ΣΔΥ Βόλου Γ 37 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
54 102 Ζβάρνας Αναστάσιος 1.48.40 1968 Λάρισα Α 46 40-49
55 58 Πατσαρούχας Ηλίας 1.50.12 1960 ΣΔΥ Βόλου Α 54 50-59
56 96 Δεσυνιώτης Κωνσταντίνος 1.50.12 1964 Λάρισα Α 50 50-59
57 127 Μελαχροινάκης Γιάννης 1.50.27 1969 ΟΕΑ-ΝΑΒ Α 45 40-49
58 61 Τσάχαλης Δημήτρης 1.51.07 1974 ΣΔΥ Βόλου Α 40 40-49
59 99 Ευαγγέλου Κώστας 1.51.48 1974 Μάγοι Τρικάλων Α 40 40-49
60 128 Μητσιάδης Δημήτρης 1.52.51 1971 Μάγοι Τρικάλων Α 43 40-49
61 79 Τσιάκας Κώστας 1.54.27 1965 ΣΔ Καρδίτσας Α 49 40-49
62 54 Κοτρώνης Κωνσταντίνος 1.55.20 1962 ΣΔΥ Βόλου Α 52 50-59
63 107 Καραγιάννης Γιώργος 1.55.34 1981 Βόλος Α 33 30-39
64 157 Τουρσουνίδης Ιωάννης 1.55.38 1981 Λάρισα Α 33 30-39
65 74 Πινακούλιας Ηλίας 1.55.48 1988 ΣΔ Τρικάλων Α 26 20-29
66 89 Βανικιώτης Νικόλαος 1.56.21 1968 Σύλλογος Φίλοι Δάσος Κουρί Α 46 40-49
67 87 Αλεξούλης Νικόλαος 1.56.46 1988 Ελασσόνα Green Running Team Α 26 20-29
67 88 Αλεξούλης Χρήστος 1.56.46 1963 Ελασσόνα Green Running Team Α 51 50-59
69 159 Τσακιρίδης Βασίλης 1.57.21 1967 ΣΔΟ Εορδαίας Α 47 40-49
70 34 Τολιόπουλος Χάρης 1.57.23 1970 ΣΜΝ Λάρισας Α 44 40-49
71 36 Ντούμος Γιάννης 1.58.03 1962 ΣΜΝ Λάρισας Α 52 50-59
72 39 Κακαζούκης Ευάγγελος 1.58.21 1974 ΣΜΝ Λάρισας Α 40 40-49
73 28 Λίτσιος Δημήτριος 1.58.33 1990 ΣΜΝ Λάρισας Α 24 20-29
74 38 Φλώρος Γεώργιος 1.58.40 1971 ΣΜΝ Λάρισας Α 43 40-49
75 67 Άκερμαν Μιχάλης 1.59.27 1954 ΣΔΥ Βόλου Α 60 60-69
76 69 Στόρτος Θεόδωρος 1.59.27 1954 ΣΔΥ Βόλου Α 60 60-69
77 2 Πέτρου Ιωάννης 1.59.50 1973 ΣΜΝ Λάρισας Α 41 40-49
78 66 Παπαχρήστου Ευαγγελία 2.00.03 1962 ΣΔΥ Βόλου Γ 52 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
79 103 Θαλασσινός Ευάγγελος 2.00.04 1985 Βόλος Α 29 20-29
80 151 Συράκης Δημήτρης 2.00.06 1957 ΣΜΝ Λάρισας Α 57 50-59
81 148 Σαμούρης Μάριος 2.00.09 1987 Βόλος Α 27 20-29
82 97 Δοδοντζίδης Χαράλαμπος 2.00.40 1969 Βόλος Α 45 40-49
83 147 Πρασσάς Παναγιώτης 2.01.22 1971 Βόλος Α 43 40-49
84 86 Αλεξίου Αθανάσιος 2.01.34 1974 Βόλος Α 40 40-49
85 46 Σίσκος Ιωάννης 2.01.40 1974 ΣΜΝ Λάρισας Α 40 40-49
86 41 Κασιωτάκης Αλέξανδρος 2.02.42 1991 ΣΜΝ Λάρισας Α 23 20-29
87 138 Παζιάνας Γ. Νικόλαος 2.03.46 1987 Λάρισα Α 27 20-29
88 53 Δερμιτζάκη Αλεξία 2.03.57 1971 ΣΔΥ Βόλου Γ 43 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
89 116 Κούρτης Νικόλαος 2.04.20 1981 Λάρισα Α 33 30-39
90 43 Γεωργαντάς Δημήτριος 2.04.37 1972 ΣΜΝ Λάρισας Α 42 40-49
91 42 Γεωργαντάς Αθανάσιος 2.04.40 1974 ΣΜΝ Λάρισας Α 40 40-49
92 60 Τσαμασιώτης Σεραφείμ 2.05.03 1966 ΣΔΥ Βόλου Α 48 40-49
93 25 Καστώρης Αναστάσιος 2.05.32 1966 ΣΜΝ Λάρισας Α 48 40-49
94 150 Σιούλας Παναγιώτης 2.06.01 1974 Λιτόχωρο Α 40 40-49
95 161 Τσιάλαβος Βασίλειος 2.06.24 1977 Βόλος Α 37 30-39
96 112 Καστανάρας Βασίλειος 2.06.24 1980 Βόλος Α 34 30-39
97 20 Σδόγγος Ηλίας 2.06.33 1964 ΣΜΝ Λάρισας Α 50 50-59
98 118 Κουτσούμπας Ιωάννης 2.07.15 1978 Λιβαδειά Α 36 30-39
99 164 Φίλων Σεραφείμ 2.07.16 1961 Λιβαδειά Α 53 50-59
99 123 Λουκάς Λουκάς 2.07.16 1984 Λιβαδειά Α 35 30-39
101 48 Δοξαράς Γεώργιος 2.08.32 1971 ΣΜΝ Λάρισας Α 43 40-49
102 131 Μπάρα Δημητρα 2.08.41 1988 ΕΟΣ Λάρισας Γ 26 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
103 5 Γκαρσίδης Πασχάλης 2.08.58 1959 ΣΜΝ Λάρισας Α 55 50-59
104 44 Δελής Γεώργιος 2.09.40 1989 ΣΜΝ Λάρισας Α 25 20-29
105 10 Ματζούκας Χρήστος 2.10.03 1977 ΣΜΝ Λάρισας Α 37 30-39
105 158 Τσαγκούλης Στέργιος 2.10.03 1982 Λάρισα Α 32 30-39
107 7 Καρακώστας Βασίλειος 2.11.21 1978 ΣΜΝ Λάρισας Α 36 30-39
108 132 Μπάρδας Μπάμπης 2.12.14 1967 Αλμυρός Α 47 40-49
109 73 Ξηρός Γιάννης 2.14.09 1959 ΣΔ Τρικάλων Α 55 50-59
110 124 Λουκάς Σταύρος 2.14.19 1980 Λιβαδειά Α 34 30-39
111 171 Χρήστου Βίκτωρας 2.15.25 1972 Θήβα Α 42 40-49
111 129 Μπακομήτρου Χριστίνα 2.15.25 1985 Γ 29 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
113 119 Κυριάκος Γεώργιος 2.16.16 1985 Λάρισα Α 29 20-29
113 92 Γαργαβάνης Θεόδωρος 2.16.16 1984 Λάρισα Α 30 30-39
115 141 Παπαϊωάννου Ευάγγελος 2.16.34 1987 Ριζόμυλος Α 27 20-29
116 137 Ξηρομερήσιος Βάιος 2.17.22 1977 Λάρισα Α 37 30-39
117 63 Βασιλειάδης Στάυρος 2.18.02 1943 ΣΔΥ Βόλου Α 71 ΑΝΩ ΤΩΝ 70
118 172 Βεκίλης Δημοσθένης 2.20.30 1956 Λιβαδειά Α 58 50-59
119 64 Τζώρτζης Μάνος 2.23.30 1969 ΣΔΥ Βόλου Α 45 40-49
119 170 Ασλάνογλου Μιχάλης 2.23.30 1971 ΑΣΣΤΥ Α 43 ΑΜΕΑ
121 19 Λιάπης Αριστείδης 2.23.40 1947 ΣΜΝ Λάρισας Α 67 60-69
122 21 Ζάχος Βασίλειος 2.24.23 1951 ΣΜΝ Λάρισας Α 63 60-69
123 136 Ξέρας Βασίλειος 2.40.25 1974 Ριζόμυλος Α 40 40-49
124 133 Μπουμπουνάρας Βασίλειος 2.43.15 1974 Λάρισα Α 40 40-49
125 84 Αγγελίδης Άγγελος 3.04.00 1969 Αλμυρός Α 45 40-49

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s