Αποτελέσματα 1ου αγώνα «Μενελαΐδας»

10426752_1437554059864181_4242941059720617842_n

Το Σάββατο 5/7 διεξήχθη ο 1ος αγώνας δρόμου «Μενελαΐδας» .Τον αγώνα οργάνωσε με επιτυχία η Αθλητική Ένωση Λουτροπηγής, και τον στήριξαν ο Δήμος Σοφάδων, η ΠΕ Καρδίτσας, το ΕΒΕ Καρδίτσας, τα Λουτρά Σμοκόβου, η Ελληνική Ομοσπονδία Συλλόγων Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού – Υπεραποστάσεων και το φυσικό μεταλλικό νερό ΘΕΟΝΗ.

Με σημείο εκκίνησης την Ανάβρα Καρδίτσας οι δρομείς διένυσαν μια πανέμορφη διαδρομή 18,4 χιλιομέτρων σε ειδυλλιακό τοπίο και τερμάτισαν την προσπάθειά τους στην είσοδο των Λουτρών Σμοκόβου. Μετά την απονομή των επάθλων στους νικητές ακολούθησε δεξίωση και μουσική βραδιά προς τιμή των αθλητών και των επισήμων.

Στα αποτελέσματα, πρώτος τερμάτισε ο Σαντοριναίος του ΣΔΥ Πειραιά με 1:19:22,στην 2η θέση τον ακολούθησε ο Στέλιος Μαργαρίτης του Φιλαθλητικού Λαμίας με 1:22:59 και την 3άδα έκλεισε ο Τονγιαλίδης Ηλίας του ΑΠΣΔ Πιερίας.

Στις γυναίκες έγινε μεγάλη μάχη για την πρώτη θέση. Η Μαυρούδη Κυριακή του ΑΠΣΔ Πιερίας τερμάτισε πρώτη γυναίκα σε 1:43:03 και την ακολούθησε με διαφορα 27 δευτερολέπτων η Καραμήτρου Ανθούλα με 1:43:30.Στην τρίτη θέση τερμάτισε η αθλήτρια του ΣΔ Ιωαννίνων Τζίμα Γεωργία με 1:48:56.

Δείτε εδώ αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των δρομέων :ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ο Σύλλογός μας για μια ακόμη χρονιά συμμετείχε στον αγώνα του Σμοκόβου με πολυμελή αποστολή. Συνολικά 13 δρομείς συμμετείχαν στον αγώνα.Την καλύτερη επίδοση, με μια πραγματικά απίστευτη εμφάνιση, έκανε ο Λάκης Μπαρτζιώκας.Τερμάτισε πέμπτος γενικής σε 1:30:00 .Πολλά συγχαρητήρια στον Λάκη αλλά και στα υπόλοιπα παιδιά!